Ukrán vasutasok megköszönték a MOSZ támogatását
A jó cselekedetek nem maradnak észrevétlenül, jelzőfényként ragyognak a segítségre várók előtt - írja a Mozdonyvezetők Szakszervezetének Volodymyr Kozelsky az Ukrajnai Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete elnöke. A MOSZ több alkalommal küldött segélyszállítmányt a háború sújtotta Ukrajna vasutasainak, akik most levélben köszönték meg szolidaritásunkat.
"Őszinte köszönetünket és hálánkat fejezzük ki a szakszervezeti kollégáknak a segélyakcióban való részvételükért, nevezetesen az Ukrajnai Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete tagjai humanitárius segítségnyújtását célzó intézkedések megszervezéséért. A segítség felbecsülhetetlen értékű hozzájárulás a nemzetközi szakszervezeti szolidaritás fejlesztéséhez, és kétségtelenül kézzelfogható támogatás a vasutasok ukrán szakszervezeti tagjainak a háborús körülmények között.
A jó cselekedetek nem maradnak észrevétlenül – jelzőfényként ragyognak a segítségre várók előtt.
Segítségük rendkívül értékes, és soha nem felejtjük el. Bízunk a további eredményes együttműködésben."
Volodymyr Kozelsky Elnök
Az ukrán nyelven írt levelet Gyüre Ferenc területi vezetőnknek címezve kaptuk. Gyüre Ferencnek elévülhetetelen érdeme van a segélyszállítmányok összeállításában, a szállításban, az akció koordinálásában és az ukrán kollégákkal történő kapcsolatok fenntartásában. Az adományok anyagi hátterét a MOSZ Központ és a helyi tagcsoportok támogatása biztosította.
