A mozdonyvezetői hivatásért

Mozdonyvezetők Szakszervezete

Hol a pénz?

,

A szemünk láttára omlik össze az állami vasút. Csak ma reggel Bz gyulladt ki az Aszód-Balassagyarmat vonalon, a szokásos bizt.ber. zavar megvan az egyik fővonalon, és az informatikai rendszer is leállt a jegyértékesítésben. 

Ide vezet a hosszú évtizedek óta alulfinanszírozott állami vasút működése és a politikai alapon osztogatott megbízások. Egyszerre van jelen a totális leépülés aminek hatása a végrehajtó szolgálat melósainak hátán csattan, és az a munkáltatói gyakorlat, ami még mindig ránk "hülye" vasutasokra számít, hogy valahogy minden nap menjen a vasút. Napi kompromisszumok sorát kell meghozni azt is kockáztatva, hogy a végén majd minket büntetnek meg! Meddig még!

2026.1.szám

Mozdonyvezetők Lapja

2026.1.szám

  • Búcsúzunk Dr. Borsik Jánostól
  • Bérmegállapodás a MÁV-csoportnál
  • Ezernél is több munkaügyi per zajlik
  • A MOSZ választás előtt áll
  • Területi hírek
  • Alapítványi beszámoló

Megtekintés Korábbi számok